Koszulki piłkarskie

Potrzebujesz koszulek sportowych dla swojej drużyny i nie wiesz co wybrać? Z poniższym przewodnikiem wybór będzie łatwiejszy. Sprawdź sam, co będzie najlepsze dla Ciebie. 
 
Częstotliwość grania
Trzeba pamiętać, że odzież sportowa (koszulki piłkarskie) powinny być dopasowane pod względem częstotliwości grania. Dlatego, jeżeli zawodnik uprawia sport od czasu do czasu lepiej zdecydować się na koszulki okazjonalne, jeżeli zaś sportowiec potrzebuje koszulek do systematycznej gry lepsza jest odzież do gry regularnej. 
 

Klimat
Warto także odzież sportową dobrać od warunków klimatycznych, w których piłka nożna jest uprawiana. Zupełnie inne właściwości potrzebne są do gry na ciepłych salach niż do boisk zewnętrznych. Dobrze też dobrać koszulki, które są spersonalizowane, jeżeli występy mają miejsce w oficjalnych meczach.
 
Okazjonalnie vs. regularnie
Jeśli piłkarskie koszulki używane są w rozgrywkach okazjonalnie, lepszy wybór stanowić będą zestawy oddychające i łatwe w utrzymaniu, aby nie ulegały uszkodzeniom. Jeżeli koszulki są używane do regularnych rozgrywek, warto wybrać raczej lekki i oddychający zestaw, który będzie mógł zagwarantować optymalny komfort gry. Podczas treningów i gier na zewnątrz w niższych temperaturach dobrze jest zastosować pod koszulki bieliznę termiczną lub odzież treningową, która w optymalny sposób zagwarantują ciepło.
 
Rodzaj koszulki
Trzeba także zastanowić się na tym, czy koszulki powinny mieć długi, czy krótki rękaw. Jeżeli treningi i rozgrywki mają odbywać się na otwartej przestrzeni w niskich temperaturach lepiej, gdy koszulki mają długi rękaw. Jeżeli zaś treningi i mecze odbywają się w w zamkniętych halach lepiej, gdy mają krótki rękaw.
 

Zalety koszulek sportowych dla użytkowników:
- Oddychalność (Gdy decydujemy się na odzież sportową warto zapewnić odpowiednią oddychalność, którą można osiągnąć za sprawą odpowiedniego materiału i technologiom siatkowym).
- Lekkość (Im koszulka będzie lżejsza, tym gra będzie swobodniejsza).
- Płynność (Technologia opływowości i płynności da się odczuć podczas dotyku koszulki. Owa technologia zapewni dodatkową świeżość i jakość gry)
- Łatwość utrzymania (Materiały, z których tworzona jest odzież sportowa są dostosowywane do prania w warunkach domowych w pralce; zazwyczaj w temperaturze 40° C)
- Swoboda ruchów (Odpowiedni krój koszulki zwiększa dodatkowo komfort i gry i jest w stanie zapewnić lepsze osiągi)
- Personalizacja (Podczas oficjalnych rozgrywek koszulki powinny być opatrzone numer oraz nazwiskiem).